Je vaše firma připravena na transformaci?

Je vaše firma připravena na transformaci?

28. 05. 2020

Jak Siemens pomáhá svým zákazníkům v novém normálu? Bez digitalizace to nepůjde!

Dnes je zcela zřejmé, že globální krize způsobená pandemií viru COVID-19 má nevyhnutelné dopady pro většinu firem, proto i průmysl se musí přizpůsobit. Jeho digitalizace, která je důležitější než kdy jindy, může být klíčem k úspěchu. Možnosti, které digitalizace přináší, mohou současné krizi a průmyslovým firmám nejen pomoci překonat současný stav, ale také ukázat nové obchodní příležitosti. A jak společnost Siemens reaguje na aktuální situaci trhu?

Jak ukazuje současná praxe, flexibilita je jedním z klíčů k úspěchu. Kvůli současné pandemii je flexibilita ve výrobě důležitější než kdy jindy. Firmy se musí přizpůsobit aktuálním požadavkům trhu, kdy mimo jiné mnohdy dochází ke změně výroby ze dne na den. Digitalizace je řešením, které může firmám zvýšit jejich flexibilitu. Proto je digitalizace neodkladná a ve výrobě důležitější než kdy předtím, a to jak pro řešení aktuálních krizových situací, tak pro postupné navyšování výroby za nových podmínek.

Společnost Siemens díky svému portfoliu digitálních řešení Digital Enterprise nabízí vše, co výrobcům umožňuje flexibilně a bezpečně reagovat na nové podmínky a změny ve výrobě. Nejen že odborníci Siemens díky svým průmyslovým a digitálním znalostem pomohli a pomáhají svým zákazníkům rychle poskytnout inovativní řešení v boji proti viru a zajistit tak i základní potřebu obyvatelstva během krize, ale nyní jsou připraveni podporovat a pomoci průmyslovým společnostem zvýšit jejich výrobu dle aktuálních potřeb a zvýšit maximální možnou výrobní efektivitu, která přináší úsporu času i peněz.

Jedním z mnoha příkladů je založení pracovní skupiny pro farmaceutický průmysl, která podporuje své zákazníky v rychlejším uvádění jejich nových léků na trh. Díky svým znalostem v oblasti digitalizace a softwarovým a hardwarovým řešením, Siemens dokáže zrychlit a přizpůsobit řešení pro urychlení celého hodnotového řetězce výzkumu, vývoje a výroby nových léčiv a vakcín.

 

 

Konkrétním příkladem, vedle automatizačního portfolia Siemens (např. S7-1200, basic panels, Microdrive), díky kterému zákazníci mohu dosáhnout snadného a rychlého inženýringu, je virtuální zprovoznění. Pomocí našich digitálních nástrojů pro virtuální zprovoznění, PLCSIM Advanced nebo simulační software SIMIT a servisních služeb, se dokážeme rychle přizpůsobit krátkodobým výrobním změnám a poptávce, což jsme mohli vidět například při výrobě potřebných zdravotních masek. 

Siemens také umožnil svým zákazníkům práci v režimu home office, například s balíčkem #stayathome určený pro procesní průmysly se softwarem SIMIT. Také softwarové licence (NX, Solid Edge, WinCC OA) je možné používat z domova. Navíc pro podporu vývoje i nadále umožňujeme pracovat na strojích z domova pomocí inženýrského a simulačního softwaru TIA Portal v cloudu.

Vzdálený servis a monitoring je dnes pro Siemens běžnou službou. Distribuovaným závodům umožňujeme zabezpečený vzdálený přístup. Podporujeme místní techniky prostřednictvím vzdálených servisních specialistů pomocí audio/video techniky. A díky otevřenému operačnímu systému a cloudovému řešení pro internet věcí MindSphere dokážeme zajistit kompletní přehled o provozu odkudkoliv na světě.

 

 

Společnost Siemens pro boj s pandemií také nedávno otevřela svou globální síť pro aditivní výrobu. V reakci na probíhající globální zdravotní krizi zpřístupnila svoji síť pro aditivní výrobu (angl. Additive Manufacturing [AM]). spolu se svými 3D tiskárnami celosvětové lékařské komunitě, aby urychlila návrh a výrobu zdravotnických komponent. Síť AM propojuje uživatele, designéry a poskytovatele služeb 3D tisku, a umožňuje tak rychlejší a méně komplikovanou výrobu náhradních dílů pro stroje, jako jsou např. ventilátory nebo vytváření 3D modelů pro tisk, například štítů na obličej nebo otvírače dveří.

 

Bez ohledu na okolnosti jsou specialisté Siemens vždy k dispozici svým zákazníkům, ať už osobně nebo pomocí digitálních komunikačních nástrojů ve virtuálních setkáních.

 

Líbil se vám článek?